wydarzenia szkolne

Finał akcji "Klasa z empatią"

Akcja "Klasa z empatią", organizowana przez Stowarzyszenie "Polskie Towarzystwo Mutyzmu Wybiórczego", dobiegła końca. W naszej szkole zadania objęte regulaminem akcji wykonali uczniowie klas: I a, II g, III a i III e. Klasy te otrzymały w pełni zasłużone certyfikaty "KLASA Z EMPATIĄ". Koordynatorem akcji w naszej szkole była p. Anna Czujak- członek Stowarzyszenia.

Akcja "Klasa z empatią" była bardzo wartościowym doświadczeniem dla naszych uczniów. Uświadomiła im, że każdy z nas może zmagać się z jakimś problemem, z emocjami, w których wyciszeniu i przepracowaniu potrzebny jest drugi człowiek. Uczniowie zdali sobie sprawę z tego, że tak naprawdę każdy z nas się czegoś boi, każdy ma jakieś lęki. Ważna jest świadomość, że w ich przezwyciężaniu niezwykle pomocna jest ludzka życzliwość, obecność drugiego człowieka, dobre słowo, ciepłe spojrzenie. Uczniowie doszli do wniosku, że czasem nieświadomie słowami można skrzywdzić drugą osobę...

Dzięki udziałowi w akcji uczniowie nauczyli się rozpoznawać emocje związane z lękiem i poznali konstruktywne sposoby radzenia sobie z nim. Zapewne wzrosła w nich otwartość na potrzeby i emocje innych. Będą potrafili dostrzec w swoim otoczeniu osobę, do której być może należy wyciągnąć pomocną dłoń.