Biblioteka semestr I roku szkolnego 2018/2019

Spotkania autorskie z pisarką
W bibliotece odbyły się 2 spotkania z pisarką p. Joanną Brodowską. W spotkaniach wzięły udział następujące klasy: I E, I C.

Wizualne formy pracy promujące książki i czytelnictwo wśród uczniów, rodziców, nauczycieli (17 gazetek i wystaw).

Konkursy
W miesiącu październiku przeprowadzono również konkurs czytelniczy dla klas IV pt. „Akademia Pana Kleksa”. Wzięło w nim udział 20 uczniów.

W miesiącu listopadzie uczniowie klas I-VIII wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną pod hasłem „Lapbook o Polsce”. Zebrano 19 prac plastycznych.
Celem konkursu było włączenie się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zadaniem konkursowym było wykonanie lapbooka poświęconego Polsce (historia, geografia, sztuka). Czterech uczniów naszej szkoły zostało nagrodzonych.

Obchody Dnia Pluszowego Misia
W miesiącu listopadzie (20 i 22 listopada) zorganizowano w bibliotece obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. Wzięły w nich udział klasy: I G , I A.
Uczniowie obejrzeli gazetkę z ilustracjami przedstawiającymi bohaterów z książki Alana Aleksandra Milne „Kubuś Puchatek”.
Dzieciom przedstawiono prezentację multimedialną na temat Dnia Pluszowego Misia i książki „Kubuś Puchatek”. Dzieci obejrzały też wystawę książek o misiach. Następnie w czytelni wyświetlono film o Kubusiu Puchatku i na koniec dzieci kolorowały misiowe malowanki.

Natomiast dnia 28 listopada w ramach szkolnych obchodów Dnia Pluszowego Misia gościliśmy w bibliotece klasy : I, II i Grupę 0. Dzieci uczestniczyły w zajęciach czytelniczych według rozpisanego grafiku. W czasie tych zajęć rozmawiano z dziećmi o ulubionych misiach, prezentowano książki dotyczące tej tematyki, czytano fragmenty opowiadań i wierszy, wspólnie śpiewno piosenkę o misiach. W zajęciach wzięły udział kolejno klasy: II A, II E, II G, I F, I G, I D, I B, Grupa 0 A. (8 klas)

Apel z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych
W miesiącu październiku przedstawiono apel z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych pod hasłem „Książka to przyszłość”.

Praca z Kołem Przyjaciół Biblioteki
W bibliotece działa Koło Przyjaciół Biblioteki. Uczniowie pomagali w udostępnianiu zbiorów a także w pracach związanych z konserwacją książek i opracowaniem zbiorów. Uczestniczyli w zorganizowaniu apelu z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w bibliotece zorganizowano spotkania z klasami, w czasie których wyświetlano uczniom filmy dotyczące odzyskania niepodległości przez Polskę np. film pt.„Walka o Polskę w XX wieku”, film pt. „Cud nad Wisłą”.
Przeprowadzono 8 takich spotkań. Natomiast odnotowano 40 wypożyczeń filmów o niepodległości przez nauczycieli.
Filmy pochodziły ze zbiorów Biblioteki Pedagogicznej.