Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020

Rekrutacji na rok szkolny 2019/2020 do szkół ponadpodstawowych w mieście Ostrołęce startuje od 13 maja 2019 od godziny 8.00.
Uczniowie naszej szkoły powinni wejść na stronę internetową ostroleka.edu.com.pl, a następnie wybrać niebieski przycisk znajdujący się po lewej strony z napisem "Jestem uczniem 8 klasy (szkoła podstawowa)" – to system dla kandydatów, którzy wkrótce ukończą nową 8-letnią szkołę podstawową.
Aby utworzyć konto w systemie uczeń musi znać swój PESEL. Konieczne będzie podanie pewnych danych osobowych ucznia oraz jego rodziców/opiekunów. Uczeń będzie mógł wybrać maksymalnie 3 szkoły w których chciałby się uczyć, może natomiast wybrać dowolną liczbę oddziałów w tych szkołach.
W systemie uczeń wprowadza również swoje oceny i osiągnięcia. Na koniec procesu należy wydrukować wniosek i zanieść go do szkoły pierwszego wyboru (umieszczonej najwyżej na liście wybranych szkół).
Wnioski można składać do 20 maja godzina 15:00